Co by měla obsahovat výbavička pro miminko?

Co by měla obsahovat výbavička pro miminko?

Už před příchodem miminka na svět se rodiče snaží vytvořit co nejlepší prostředí k tomu, aby bylo děťátko v bezpečí a také šťastné a spokojené. Vzhledem k tomuto faktu je důležité zařizování výbavičky, které může být v některých chvílích náročné. Množství produktů, které nám trh nabízí, nás mate a vybrat ty správné je někdy doslova „maturita“. Při výběru dětských produktů je v první řadě důležité myslet na bezpečí dětí a kvalitu materiálů, které musí být vhodné pro citlivou pokožku našich nejmenších. Vhodnou volbou jsou tak antialergenní a ekologické materiály. V našem seznamu vám přinášíme pár tipů na produkty, které se vám ve výbavičce rozhodně budou hodit a vaše miminko bude díky nim spokojené a šťastné.

Prvním našim tipem jsou zavinovačky, skvělé pomocnice při uspávání a uklidňování děťátka. Udrží miminko v teple během zimních měsíců a naopak v chládku během těch letních. U zavinovačky je důležité zvolit kvalitní materiál, který bude nealergický a bude mít vhodné tepelné vlastnosti. Vaše miminko se v ní musí cítit doslova jako v bavlnce.

Látkové plenky jsou našim druhým tipem, který by neměl chybět v žádné výbavičce pro miminko. Mají hned několik využití a při správném výběru materiálu vám zaručí dlouhou životnost. Můžete je využít k jejich primárnímu účelu jako plenky, které jsou však na rozdíl od těch jednorázových pohodlnější a měkčí na dotyk, také jsou vhodné na zavinování nebo jako lehká letní přikrývka. Jsou skvělými pomocníky i na cestách, takže je lze využít při krmení nebo na utření rukou děťátka. Látkové plenky jsou jednoduše skvělou volbou za všech okolností.

Dalším z našich doporučení je hnízdečko. Je to praktická pomůcka, ve které se vaše děťátko bude cítit jako v bavlnce, a zároveň v bezpečí jako u maminky v bříšku. Hnízdo je vhodné především v prvních měsících života miminka a je skvělé ať už do postýlky, nebo vedle vás na gauč, rodičovskou postel či kamkoliv jinam. Díky němu můžete mít miminko stále u sebe a mít tak jistotu, že je všechno v pořádku.Na to, aby bylo vaše děťátko v bezpečí, slouží i náš další tip, kterým je pletenec, jinak nazývaný také jako mantinel do postýlky. Slouží k ochraně děťátka, ale zároveň i jako stylový doplněk, který osvěží dětskou postýlku. Díky jeho měkkosti jej využíváme jako ochranu před úrazem a rodič se tím pádem nemusí bát, že mohlo dojít ke zranění děťátka o bočnice. Mantinel se dá také využít, i když děťátko povyroste, a to jako funkční a měkká podložka v dětském koutku. Vaše děťátko na něm může řádit do sytosti.  

Součástí dětské postýlky je i jeden z posledních tipů, kterým je skvělý a účinný usínáček. Může sloužit jako skvělá spánková asociace, která pomáhá děťátku lépe usnout nebo se na spánek připravit. Usínáček je však pro děťátko skvělým pomocníkem nejen během spánku, ale i během dne, kdy si s ním může vesele hrát. Ve výbavičce vašeho miminka by neměla chybět ani osuška. Pro tu  jsou důležité dvě vlastnosti – kvalitní materiál příjemný pro pokožku miminka, a kapuce, která ochrání mokrou hlavičku po koupeli. V zásobě byste měli mít minimálně dvě takové osušky.Posledním z našich tipů jsou dětské deky, které jsou nezbytnou součástí každé výbavičky pro miminko. V současnosti existuje mnoho druhů a při výběru záleží jen na preferencích rodičů. Je ale velmi důležité myslet na to, z jakého materiálu je deka vyrobená a zda je vhodná pro citlivou pokožku miminka. K dostání je několik druhů s různými funkcemi. Bavlněné, zateplené, mušelínové či deky na léto. Dětské deky jsou multifunkční a lze je využít do postýlky, hnízdečka nebo kočárku. Děťátko se pod nimi cítí bezpečně, útulně a v teple. Vzhledem ke všem vlastnostem dek lze říci, že tvoří důležitou součást výbavičky pro miminko a jsou neodmyslitelnou součástí života miminka od prvního dne.

Věříme, že jsme vás našimi tipy inspirovali k tomu, co ještě přidat do vaší výbavičky. Všechny zmiňované produkty najdete i v naší nabídce a v případě jakýchkoliv otázek nás neváhejte kontaktovat.

Doporučujeme

Přihlaste se k odběru novinek a získejte 5% slevu na vaši první objednavku
Nové produkty, nápady, články a akce, nezměškejte nic, co by vás mohlo zajímat
Logo footer
© LevinFelin 2022