Velký průvodce rostoucí postýlkou Smart Bed

Velký průvodce rostoucí postýlkou Smart Bed

Vybrali jste si vytouženou rostoucí postýlku Smart bed a nejste si jistí, co všechno si do ní pořídit? V tomto článku probereme všechny možnosti, které tato multifunkční postýlka po dobu 10 let nabízí.

Smart Bed 60 nebo Smart Bed 72?

Nejprve se podíváme na důležité rozhodnutí, které vás čeká při výběru své rostoucí postýlky Smart bed. Jakou velikost zvolit? 60 nebo 72? Jaký je mezi nimi rozdíl?

Postýlky mají úplně stejné funkce, jediný rozdíl je v jejich šířce. Smart bed 60 má vnější šířku 65 cm (vnitřní 60 cm) a Smart bed 72 ji má 77 cm (vnitřní 72 cm). Postýlka Smart bed je v nejmenším (mini) složení ve tvaru oválu a Smart bed 72 ve tvaru kruhu. Pokud potřebujete šetřit místo, doporučujeme velikost 60.

Co dostanu v ceně postýlky Smart bed?

Co všechno se nachází v balení postýlky Smart bed?
 • všechny komponenty na přeskládání postýlky MINI, MIDI i MAXI
 • kolečka, která se dají zabrzdit
 • ližiny na kolébání, které se dají zabrzdit
Co se v balení nenachází a je možné to u nás dokoupit?

3 rozšíření postýlky a vhodně zvolené matrace

Matrace nejsou součástí postýlky Smart bed. Proč? Abyste vy byli tím, kdo rozhodne, od které velikosti postýlky začnete a jaký typ matrace preferujete.

 • MINI postýlka a MINI matrace – pro nejmenší verzi postýlky Smart bed, kterou můžete využít s kolečky, jako kolébku, nebo nepoužít ani jednu variantu a nechat ji volně stojící. Rošt v tomto případě doporučujeme mít v nejvyšší poloze, abyste si nenamáhali záda. Matrace MINI je vyrobená z polyuretanu hustoty 35 kg/m3, díky kterému je kvalitní, pohodlná a lehoučká při manipulaci. Během používání postýlky MINI můžete přebývající díly využít jako poličku. Při výběru nezapomeňte matraci MINI zvolit také správnou velikost podle vybrané postýlky – 60 nebo 72.
 • MIDI postýlka a MIDI matrace  – pro střední verzi postýlky Smart bed do 3 let, kterou můžete využít s kolečky, jako kolébku, nebo nevyužít ani jednu variantu a nechat ji volně stojící. Někteří rodiče začínají rovnou postýlkou MIDI pro novorozence. I v tomto případě doporučujeme mít rošt v nejvyšší poloze, a jakmile se děťátko začne postavovat, je čas rošt posunout o úroveň níže. Pro ještě větší děťátko posuneme rošt na nejnižší úroveň, případně můžeme otevřít bočnici a nechat děťátko vstupovat do postýlky samotné. Na výběr máme 2 typy MIDI matrací:

Při výběru matrace MIDI nezapomeňte zvolit správnou velikost podle vybrané postýlky – 60 nebo 72.

 • MAXI postýlka MAXI matrace – pro poslední verzi postýlky Smart bed do 10 let, kterou můžete využít jako postel nebo pohovku. U MAXI verze je nutné mít rošt v nejnižší poloze. MAXI matraci nabízíme v pěnové variantě.

Při výběru matrace MAXI nezapomeňte zvolit správnou velikost podle vybrané postýlky – 60 nebo 72. Ve verzi MAXI není možné používat kolečka ani ližiny na kolébání.

Prostěradla

Absolutním základem každé dětské postýlky je prostěradlo. Ta naše jsou ručně šitá z kvalitní 100% bavlny, která stejně jako všechny naše materiály splňuje normu Oeko-Tex standard 100. Prostěradla mají praktickou gumičku usnadňující navlékání, která zároveň brání jejich sesmýknutí. Prostěradla pro postýlky Smart bed mají zaoblené rohy a tak perfektně padlou do postýlky Smart bed 60 i Smart bed 72. Pro každé rozšíření postýlky je potřeba koupit samostatné prostěradlo – MINIMIDI a MAXI. U prostěradel už nevybíráte velikost 60 a 72, protože je šijeme univerzálně do obou šířek.

Výhodně, snadno a rychle se zvýhodněnými balíčky

Zvýhodněný set  je skvělá volba, pokud chcete koupit základ do 3 let, netrápit se příliš výběrem a ještě ušetřit. Co obsahuje? Jelikož prostěradla šijeme (na rozdíl od ostatního textilu) zrychleně, zvýhodněný balíček můžete mít doma do pár dnů.
Poslední matraci, MAXI, stačí dokoupit až po letech, takže ji nemusíte doma skladovat. Je totiž podobně velká jako klasické dospělácké matrace. Skladování zatím nechte klidně na nás 🙂

Když vás výběr baví

Pokud si chcete s výběrem trochu pohrát, vůbec nemusíte zůstat jen u zvýhodněného balíčku či samostatné postýlky s matrací. Je mnoho možností, kterými si postýlku Smart bed můžete vyšperkovat.

Nepromokavé chrániče

K postýlkám Smart Bed nabízíme na míru i  nepromokavé chrániče matrací Smart Bed. Chrání matraci před vlhkostí, množením bakterií či znečištěním. Pokud jste si z naší nabídky vybrali nepromokavou matraci MIDI, není třeba postýlku vybavovat ještě i nepromokavým chráničem.

Nebesa nebo baldachýn?

Většina maminek ke své postýlce volí i nebesa nebo baldachýn. Oba produkty dodávají postýlce šmrnc a děťátku jemné přítmí pro klidný spánek.

Jaký je mezi nimi rozdíl?

Nebesa se zavěsí na držák Smart bed (ten je kompatibilní pouze se Smart bed postýlkami od LevinFelin). Díky držáku, který se instaluje přímo na postýlku, jsou nebesa na postýlce přichycená a pokud posouváte postýlku po bytě, nebesa jdou s postýlkou 🙂 Nebesa máme v nabídce v různých barvách i materiálech – tylovábavlněná mušelínová a také si na ně můžete zvolit mašli či pom pomy. Držák Smart Bed můžete využít i na zavěšení kolotoče.
Naopak baldachýn se instaluje do stropu (a k zavěšení je potřeba háček s hmoždinkou, který najdete v každých stavebninách). Pokud tedy hýbete postýlkou, baldachýn zůstává na místě. Výhodou baldachýnu však je, že ho později můžete využít i do dětského koutku nad podložku nebo bazén s kuličkami (na rozdíl od nebes).
Zvýhodněný balíček, který jsme zmiňovali výše, si můžete objednat i ve variantě, která navíc obsahuje tylová nebesa s držákem. Co všechno tedy obsahuje? Prostěradla i nebesa šijeme zrychleně, zvýhodněný balíček proto můžete mít doma do pár dnů.  

Mantinely

Mimořádně oblíbeným kouskem do Smart bed postýlky je mantinel.  Stylový a především užitečný prvek v dětské postýlce, který slouží k ochraně děťátka a zabraňuje vzniku možných úrazů. V naší nabídce můžete najít 2 typy. Klasické mantinely a pletence, které mají tvar copu.

Klasické mantinely

Jsou ověřenou klasikou, která v dětské postýlce nesmí chybět. Na rozdíl od pletenců jsou užší, kompaktnější a šetří místo nejen v postýlce, ale i mimo ni při následném skladování. K postýlce se uvazují šňůrkami. Nabízíme je ve 3 materiálových provedeních – bavlnavafle bavlna a velvet. Mantinel do postýlky Smart bed můžete použít v MINI, MIDI a případně i v MAXI verzi a skládá se ze 4 dílů. 2 delší použijete v MINI postýlce a při přeskládání do MIDI, resp. MAXI verze přiložíte zbylé 2 díly. Pokud budete používat postýlku MIDI bez bočnice, stačí si jeden díl mantinelu odebrat.

Pletence

Jsou trendy kouskem, který využijete nejen do postýlky pro miminko, ale i později do větší postele. Díky své flexibilitě se dokáží přizpůsobit tvaru postele. Nahuštěním, nebo naopak jemným natažením se dá délka pletence regulovat až o 50 cm.

Do postýlky Smart Bed MINI doporučujeme následující délky:

 • Pletenec vcelku na pokrytí celého obvodu postýlky Smart Bed MINI 60 – 200 cm
 • Pletenec vcelku na pokrytí celého obvodu postýlky Smart Bed MINI 72 – 220 cm
Do postýlky Smart Bed MIDI doporučujeme následující délky:
 • Pletenec vcelku na pokrytí celého obvodu postýlky Smart Bed MIDI 60 – 280 cm
 • Pletenec vcelku na pokrytí  celého obvodu postýlky Smart Bed MIDI 72 – 300 cm
 • Pletenec na pokrytí celého obvodu postýlky Smart Bed MIDI 60 bez bočnice – 230 cm
 • Pletenec na pokrytí celého obvodu postýlky Smart Bed MIDI 72 bez bočnice – 250 cm
Do postýlky Smart Bed MAXI doporučujeme následující délky:
 • Pletenec vcelku na pokrytí celého obvodu postýlky Smart Bed MAXI 60 – 280 cm
 • Pletenec vcelku na pokrytí celého obvodu postýlky Smart Bed MAXI 72 – 300 cm

Rostoucí pletenec – jeden pletenec do všech rozšíření postýlek 

Pletenec vhodný do všech rozšíření Smart Bed postýlky. Skládá se ze dvou flexibilních dílů. Delší část (Smart bed 72 – délka 250 cm, Smart bed 60 – délka 230 cm) se stlačením vtěsná do první MINI postýlky, a zároveň jemným natažením sedí do MIDI postýlky bez bočnice. Díky přídavnému dílu pletence (50 cm) pokryje celou postýlku, pokud ji máte ve verzi MIDI s bočnicí. Stejně tak sedí i do největšího MAXI rozšíření postýlky/pohovky.


A jak to funguje? Podívejte se v následujícím videu:

Nezapomeňte, že u každého našeho pletence v nabídce najdete i velikostní tabulku, která vám pomůže s výběrem té správné délky pro vaši postýlku.
V naší nabídce najdete i čtveré pletence. Ty prodáváme pouze vcelku, není možné je vyrobit v rostoucí verzi. U délky čtverých pletenců do postýlky Smart bed se řiďte doporučenými délkami pro trojité pletence v našem článku.

Organizér na postýlku

Praktický organizér ze 100% bavlny pomůže při skladování drobností, které potřebujete mít vždy po ruce přímo u postýlky. Díky univerzálnímu uchycení se suchým zipem organizér perfektně padne na jakoukoliv postýlku. Máme 2 velikosti – se dvěma a třemi kapsami v mnoha barvách. Je jen na vás, kam si ho na postýlce zavěsíte. Vyberte takové místo, které vám bude nejvíce vyhovovat! 🙂

Výběr je na vás

Výběr správné postýlky pro děťátko je důležitý krok při zajišťování jeho bezpečnosti a komfortu. Smart Bed nabízí širokou škálu možností a přizpůsobí se potřebám vašeho rostoucího miminka. Bez ohledu na to, zda jste zvolili Smart bed 60 nebo Smart bed 72, můžete mít jistotu, že zajistíte kvalitní a pohodlné místo pro vaše dítě.

Při výběru doplňků, jako jsou matrace, prostěradla, mantinely, nebesa a organizéry, máte možnost přizpůsobit postýlku podle vašich preferencí a potřeb vašeho děťátka. Ať už se rozhodnete pro zvýhodněný balíček, nebo si vyberete jednotlivé doplňky samostatně, Smart Bed vám poskytne flexibilitu a pohodlí.

Pokud si s výběrem těch správných doplňků nejste jistí, jsme tu pro vás a rádi vám poradíme 🙂
Přejeme příjemné ladění vaší rostoucí postýlky SMART BED!
Přihlaste se k odběru novinek a získejte 5% slevu na vaši první objednavku
Nové produkty, nápady, články a akce, nezměškejte nic, co by vás mohlo zajímat
Logo footer
© LevinFelin 2022